„Nenechajte sa uväzniť v zlatej klietke a robte svoju prácu s radosťou“

poradca v oblasti finančného sprostredkovania

„Nenechajte sa uväzniť v zlatej klietke a robte svoju prácu s radosťou“

Väčšinu svojho profesionálneho života sa pohybuje vo svete obchodu, prevažne ako poradca v oblasti finančného sprostredkovania. Napriek úspešnej kariére sa rozhodol pre zásadnú zmenu a vymenil svojho dlhoročného zamestnávateľa za projekt spoločnej firmy. Ľubomír Harag, riaditeľ spoločnosti Regional HR, nám v rozhovore okrem iného prezradil, prečo sa rozhodol osamostatniť a spolupracovať so spoločnosťou Finportal.

Ako dlho sa venujete finančnému sprostredkovaniu? Čo Vás inšpirovalo pri voľbe Vášho zamerania?

Finančnému sprostredkovaniu sa venujem už takmer 12 rokov. K tejto profesii ma priviedla záľuba v číslach a programovanie rôznych kalkulačiek súvisiacich do veľkej miery s prácou finančného sprostredkovateľa. Najdôležitejším motívom však bola moja potreba deliť sa o vedomosti, zážitky a celkovo komunikácia a kontakt s ľuďmi.

Prečo ste sa rozhodli zmeniť svojho doterajšieho zamestnávateľa?

V spoločnosti Fincentrum som pracoval takmer 7 rokov a boli to veľmi plodné roky. Ako sa však firma vyvíja, vyvíja sa aj človek v nej a pokiaľ ich kroky naberú odlišný smer, je len otázkou času, kedy jeden druhého opustí.

Stali ste sa partnerom spoločnosti Finportal. Aké boli dôvody Vašej voľby?

Výber môjho nasledujúceho „samostatného finančného agenta“ bol dlhodobý proces, ktorý sprevádzali rokovania, zoznamovania sa a dôsledné porovnávania. Pre spoločnosť Finportal som sa rozhodol hlavne pre jej moderné prístupy a otvorenosť pri konaní.

Čo od vzájomnej spolupráce očakávate?

Predovšetkým očakávam zázemie silnej a spoľahlivej spoločnosti a transparentnú spoluprácu, založenú na rovnocennom partnerstve. Nemenej dôležitý je pre mňa obojstranne výhodný obchod a background pre rozvoj myšlienky našej spoločnosti Regional HR s.r.o.

Akým smerom sa plánujete uberať so svojou firmou v budúcnosti?

Dôležité je nezaspať na vavrínoch a neustále sa v biznise posúvať ďalej. Chcel by som tiež ukázať ľuďom, že viac ako kariéra a honba za MLM pozíciou je mať priestor na pomoc druhým a silného partnera, ktorý vám umožní tento priestor naplno využiť. Ako v pracovnom, tak aj v osobnom živote.

Čo by ste poradili profesionálnym finančným sprostredkovateľom, ktorí nie sú spokojní so svojím terajším zamestnávateľom, alebo sa chcú jednoducho osamostatniť?

Odporúčam im, aby nabrali odvahu a vymenili zamestnávateľa za partnera, ktorý im umožní zaradiť sa do existujúcich štruktúr, alebo im umožní osamostatniť sa. Hlavné je, aby sa nikdy nenechali uväzniť v zlatej klietke, aby sa neriadili strachom z nového a aby tak mohli vždy vykonávať svoju prácu kvalitne a s radosťou.

Biznis

Komentovanie nie je možné...