Martin Mikolášek: Finportal bol správna voľba

Martin Mikolášek: Finportal vnímam ako firmu 2v1

Martin Mikolášek: Finportal bol správna voľba

Martin Mikolášek pôsobil dlhé roky v spoločnosti Fincentrum. Veľmi rýchlo sa v štruktúre tejto spoločnosti vypracoval na najúspešnejšieho územného riaditeľa. Napriek skvelému postaveniu túžil po zmene a vlastnej firme. Pre uskutočnenie svojho sna si vybral Finportal a dnes neľutuje.

Aký bol hlavný motív tejto zásadnej zmeny vo Vašom profesionálnom živote?

Dlhé roky som pôsobil vo Fincentre, ktoré je klasickým modelom MML spoločnosti. Nechcel som byť už súčasťou takejto štruktúry. Na druhej strane mi Fincentrum poskytovalo zázemie. Som zameraný na biznis a nemám kapacitu riešiť back office. Preto som hľadal niekoho, kto mi umožní venovať sa len obchodu, poskytne mi podporu ale zároveň bude mojim rovnocenným obchodným partnerom, nie “nadriadeným.” Toto som našiel v spoločnosti Finportal. Celú obchodnú politiku si robím ja s mojimi spolupracovníkmi a nikto mi do mojich rozhodnutí nezasahuje. Právne služby, IT systém a back office zabezpečuje moj obchodný partner – Finportal.  Je to win-win systém založený na partnerskej báze.

Teraz ste takpovediac sám sebe pánom.

Presne tak. To je ten rozdiel medzi MML a broker-poolom. V mojom predošlom pôsobisku som nemal vlastnú firmu. Bol som zaradený do štruktúry spoločnosti,  mal som pod sebou veľké množstvo ľudí a musel som sa riadiť pokynmi akcionárov a vedenia. Vo Finportali je to inak. Máme jasnú obchodnú dohodu. Finportal mi zabezpečuje kompletný servis a ja sa koncentrujem len na obchod, vďaka čomu moja firma Swell Financial Club dynamicky rastie. Vďaka tomuto systému vieme byť omnoho efektívnejší ako predtým. Je to o pocite slobody, o motivácii a radosti z toho, že môžeme s kolegami robiť len  to,  čo nás baví a v čom sme dobrí a to spôsobom, aký si sami určíme.

V portfóliu Vašej firmy je veľa finančných produktov. Ktoré z nich majú silný potenciál nielen z hľadiska obchodu, ale aj nevyhnutnosti pre klienta?

Jednou z dôležitých oblastí, ktoré majú potenciál je podľa mňa oblasť investičného poradenstva pre bežných ľudí. Na Slovensku je nedostatočne, resp. zle vyriešená otázka dôchodkov. Tu vidím ja osobne veľký obchodný potenciál. Mnohí ľudia – naozaj neviem prečo – nevenujú tejto téme takmer žiadnu pozornosť. Asi si myslia, že je to príliš vzdialená budúcnosť, alebo majú pocit, že sa dôchodkového veku ani nedožijú… Verím, že sa o tejto téme začne vážne diskutovať a ľudia sa postupne spamätajú. My budeme pripravení pomôcť a nájsť čo najlepšie riešenie pre každého.

Rozhovor pripravila: Nora Novotná

BiznisRozhovor

Komentovanie nie je možné...